Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Edukacija
a a   a
Dzenraizgymas

Dzenraizgymas – tai nesudėtingas, atpalaiduojantis, smagus būdas pasikartojančiais raštais kurti paveikslėlius.

TEMA: DZEN RAIZGYMO KELIAS Į KŪRIBIŠKUMĄ IR GERĄ SAVIJAUTĄ.

TIKSLINĖ GRUPĖ: MOSLEIVIAI, SUAUGUSIEJI.

TIKSLAS: SUŽADINTI KŪRIBIŠKUMĄ.

Dėmesio! Būtina registruotis iš anksto (bent 1 d. prieš užsiėmimą).

Amžiaus grupė: 7-18 m.
Užsiėmimo trukmė: 45 min.
Kaina asmeniui (už užsiėmimą): 1,00 Eur (vienam asmeniui).
Aprūpiname užsiėmimo metu reikalingomis priemonėmis.


Anime/manga užsiėmimai

   Anime/manga užsiėmimuose pasinersite į Japonijos meną! Čia išmoksite japoniškos animacijos kūrimo pagrindų, susipažinsite su skirtingais anime/manga stiliais, išgirsite trumpą komiksų atsiradimo istoriją, patys nusipiešite manga stiliaus paveikslėlį.
   Visa, ko jums reikia – dėmesingumo bei mokėti nubrėžti apskritimą ir linijas – tai viskas! Ir Jūs jau galite išmokti piešti anime/manga stiliaus paveikslėlį – patys piešite ir pamažu suformuosite savo unikalų stilių, o dar vėliau galbūt net sukursite savo komiksų knygą!
 Išmokti piešti gali visi!

Amžiaus grupė: 12-18 m.
Užsiėmimo trukmė: 1 VAL.
Kaina asmeniui (už užsiėmimą): 1,00 Eur (vienam asmeniui už 1 val.).
Aprūpiname užsiėmimo metu reikalingomis priemonėmis.

Dėmesio! Būtina registruotis iš anksto (bent 1 d. prieš užsiėmimą).

Edukacinė programa „Prie arbatos puodelio – patefono melodijos garsai“ 2017.09.01

Simono Daukanto muziejuje (Basanavičiaus g. 6, Papilė, Akmenės r.) pristatoma nauja edukacinė programa – „Prie arbatos puodelio –patefono melodijos garsai“. Per šią edukacinę programą supažindinama su patefono ir vinilinės plokštelės atsiradimo istorija, aptariama nesintetinio garso nauda žmogaus psichikai ir sveikatai, taip pat pristatomas vinilinių plokštelių klausymosi ritualas ir aplinka (klausomasi vinilinių plokštelių antikvariniame patefone Ural 112). Edukacinės programos dalyviai bandys įspėti, kas užšifruota vinilinėse plokštelėse.
Edukacinio užsiėmimo trukmė – 1 val.
Edukacinio užsiėmimo kaina – 1,00 Eur.

img   Plačiau
Atnaujintos ir papildytos edukacinės programos 2013.05.14

Akmenės krašto muziejus 2013 m. įgyvendina šiuos projektus: edukacinį, tęstinį projektą „Drugelių namai“ (3 000 Lt) ir „Keturios drugio transformacijos“ (6 000 Lt). Finansavimą abiems projektams skyrė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Pastarojo projekto dėka lankytojams siūlome atnaujintas edukacines programas. Vėlimas iš vilnos sausuoju būdu. Užsiėmimas tinka visoms moksleivijos amžiaus grupėms ir suaugusiems. Tapyba ant stiklo vitražiniais dažais. Rekomenduojame vyresnių klasių moksleiviams ir suaugusiems. Naujas užsiėmimas – tapyba ant šilko. Rekomenduojame gimnazijos klasių moksleiviams ir suaugusiems. Edukacinio užsiėmimo kaina 3 Lt asmeniui viena valanda.

 

EDUKACIJA – ŠVIETIMAS, UGDYMAS, MOKSLAS

B.Izenbeko drugių kolekcija išgarsino Akmenės krašto muziejų. Nuosekliai dirbant, teikiant paraiškas konkursams, gautas finansavimas (2 900 Lt) ir pagaminti stendai. Mokslininkų-entomologų (dr. P. Ivinskio ir Dr. J. Rimšaitės) dėka buvo ištirta ir susisteminta drugių kolekcija. 2009 m. birželio 12 d. buvo atidaryta ekspozicija. Po atidarymo labai suaktyvėjo lankytojų srautas. Dauguma lankytojų buvo nustebinti drugių gausa, forma, spalvų ir raštų grožiu.

Ruošiantis ekspozicijos atidarymui, buvo pateikta paraiška konkursui. Parengto edukacinio projekto tikslas – per meninę raišką lankytojus kuo plačiau supažindinti su drugių kolekcija. Edukacinė programa „Vilna, vilnele, parink drugelį“ suteikė galimybę išsamiai susipažinti su drugių kolekcija ir mokymui skirtoje klasėje nusivelti norimą drugelį iš vilnos. Tai puikus suvenyras savo rankų darbo iš Akmenės krašto muziejaus. Ypač gausus būrys jaunimo vasaros metu vėlė drugius, rinkosi šeimos, džiaugėsi galimybe padirbėti su vilna neįgalieji. Prasidėjus mokslo metams užsiėmimus noriai lankė mokytojai su savo mokiniais, su įdomumu aplankyti muziejų ir velti drugelių atvykdavo ir tarptautinių projektų dalyviai iš rajono gimnazijų.
Vėlimas iš vilnos tai puikus ir patrauklus užsiėmimas tuo, kad jame gali dalyvauti įvairaus amžiaus ir gebėjimų žmonės, dirbdami patiria teigiamas kūrybines emocijas ir lavina fantaziją. Tai reprezentuoja muziejų ir plečia lankytojų ratą.

Šiek tiek vėliau parengtas kitas edukacinis projektas „Vitraže atgijęs drugio gyvenimas“.
Sėkmingai buvo gautas finansavimas (3 000 Lt). Edukacinės veiklos tikslai tokie patys, tik visai kitos priemonės veiklai: tai meniniai vitražiniai dažai ir kontūrai piešimui ant stiklo. Projektas įgyvendintas ir programa užbaigta.

Šiuo metu, pasipildžius priemonėmis, ir toliau veikia programa „Vilna, vilnele, parink drugelį“.

 
Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos