Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Padaliniai
a a   a
Naujai patvirtintos teikiamų paslaugų kainos: 2017.01.03

Teikiamų paslaugų kainos: muziejaus lankymas suaugusiems – 2,00 EUR; moksleiviams, vaikams, senjorams, neįgaliesiems, studentams – 1,00 EUR; edukacinis užsiėmimas „Dvaro pirties paskirtys ir paslaptys“ Lazdynų Pelėdos muziejuje – 2,00 EUR už 1 val.; kiti edukaciniai užsiėmimai – 1,00 EUR už 1 val. Lietuvos Respublikos muziejininkams, Savivaldybės mokyklų, sudariusių bendradarbiavimo sutartis su muziejumi, moksleiviams ir juos lydintiems asmenims – ekspozicijų lankymas nemokamas.

Lazdynų Pelėdos memorialinis muziejus Paragiuose

Dvi seserys rašytojos

Lazdynų Pelėda – unikalus reiškinys lietuvių literatūros istorijoje. Dvi seserys Ivanauskaitės – Sofija Pšibiliauskienė ir Marija Rastauskienė – XIX a. pabaigoje ir XX a. pirmoje pusėje savo prozos kūrinius – apsakymus, apysakas, romanus – pasirašydavo ir leido bendru Lazdynų Pelėdos slapyvardžiu. 
Rašytojų tėvas Nikodemas Ivanauskas
(gimė apie 1843 m., mirė 1931 m.), turėjęs dailininko talentą, Paragių dvarą paveldėjo iš tėvų. Vedęs ir 1867 m. rugsėjo 28 d. sulaukęs dukters Sofijos, išvyko į Miuncheną, ten baigė dailės akademiją, gyveno Varšuvoje, Krokuvoje, Šiauliuose, čia 1872 m. birželio 1 d. gimė duktė Marija. Apie 1877 m. šeima sugrįžo į Paragių dvarą. Jame seserys augo, brendo, tėvo pamokytos skaityti ir rašyti, iš sentimentalių romanų sukūrė nuo tikrovės tolimą pasaulio vaizdą. Sofija 1891 m. ištekėjo už kaimynystėje gyvenusio beveik tėvo amžiaus Rapolo Pšibiliausko, santuoka buvo nesėkminga. Marija nuo paauglystės gyveno pas gimines Varšuvoje, paskui Petrograde, ištekėjo už baltarusių visuomenės veikėjo Vaclovo Lastausko, tačiau ir jų santuoka iširo.

img   Plačiau
S. Daukanto memorialinis muziejus Papilėje

„. ...aš ne dėl mokytų vyrų ir galvočių, bet dėl tų motinų rašau, kurios geba savo vaikams darbus jų bočių pasakoti, o be raštų daug kartų apsirinka.“

SIMONAS DAUKANTAS
- lietuvių tautos istorikas, švietėjas, rašytojas, pirmasis Lietuvos istoriją parašęs lietuvių kalba. Jis gimė 1793-10-26 Kalvių k., Skuodo raj., mokėsi Kretingos pradinėje ir Žemaičių Kalvarijos 4 klasių mokyklose, sakoma, jog po to pėsčias išėjęs į Vilnių toliau mokytis, 1822 m. baigė seniausią Lietuvoje Vilniaus universitetą. 

Dar mokydamasis S. Daukantas apsisprendė pasiaukoti mokslui, savo tautos istorijos ir kultūros tyrinėjimams, visuomenės švietimui. Kad niekas netrukdytų siekti užsibrėžto tikslo, liko nesukūręs šeimos. Svarbiausiu savo uždaviniu laikė ieškoti lietuvių tautos istorijos šaltinių, juos tyrinėti ir rašyti knygas savo tautai, ją šviesti ir kelti jos savigarbą, savo vertės suvokimą. 

img   Plačiau
 
Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos