Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Parodos, renginiai
a a
 

a
Gyvų egzotinių drugelių paroda atsinaujino (rugsėj. mėn. siunta) 2017.09.20

DĖMESIO! Gyvų drugelių paroda jau uždaryta.  
Kitas siuntas planuojame gauti nuo kitų metų balandžio mėn.


Rugsėjo 20 d. į Akmenės krašto muziejų atkeliavo „Deluxe mix“ (liet. prabangi) tropinių drugių lėliukių siunta, iš kurių artimiausiu metu išsiris „grožio etalonu“ vadinami mėlynieji drugeliai Morpho peleides, „drugeliai-pelėdos“ (Caligo), „drugeliai-aitvarai“ (Idea leuconoe) ir kiti. Muziejaus lankytojai turės unikalią progą pasigrožėti gyvais drugeliais iš egzotinių šalių: iš Peru, iš Meksikos, iš Filipinų ir kt.
Tai jau paskutinė siunta šiais metais.

 „Oranžiniai tigriukai“, „karališkieji“, „ugniniai“ ir kt. drugeliai

  
Muziejų pasiekusioje siuntoje yra ir labai retai siuntose pasitaikančių drugių: šįkart išsiris net patiems muziejaus darbuotojams dar tik kartą matyti „oranžiniai tigriukai“ (drugiai Dryadula phaetusa). Drugelių oranžerijoje galėsite pasijusti it tikrose džiunglėse, pamaitinti šiltųjų kraštų drugelius, pajusti jų švelnų kutenimą kojytėmis bei su jais nusifotografuoti muziejuje įrengtose „mini džiunglėse“.

   Muziejaus darbuotojai supažindins lankytojus su trumpu, bet spalvingu drugių gyvenimu, papasakos, kaip drugiai maitinasi, kaip uodžia, kaip ragauja. Sužinosite įdomių faktų apie „drugių-pelėdų“ „akių“ funkcijas,

išgirsite apie „drugių-pelėdų“ „akių“ funkcijas, išgirsite mokslininkų keliamas versijas, be to, nustebsite sužinoję kai ką įdomaus apie drugelių uoslės, skonio, regėjimo ir klausos organus.
   Specialioje oranžerijoje skraidys ir ryškios it liepsna spalvos drugys Dryas julia (dar vadinamas „Ugnies drugeliu“ arba „Drugiu-fakelu“), sparnus išties ir kiti lankytojų jau pamėgti egzotinių kraštų drugiai, pavyzdžiui, Papilio thoas („karališkieji dvišakauodegiai“). Pastarieji išsiskiria dydžiu (išskleistų sparnų ilgis siekia 130 mm) ir ryškiais geltonos spalvos raštais.
   Kaip įprasta, per savaitę (ar 10 dienų nuo siuntos gavimo) išsirita didžioji dalis drugelių, tad egzotiški įspūdžiai jau ne už kalnų. Tikėtina, kad per pirmąsias dešimt dienų nuo siuntos gavimo, lankytojams gali pasisekti pamatyti ir patį drugelių ritimosi iš lėliukių procesą (beje, šį ritimosi procesą planuojama transliuoti
muziejaus „Facebook“ paskyroje „Akmenės krašto muziejus“). Be to, tam tikromis sąlygomis gyvų drugelių ekspozicijos lankytojams leidžiame NEMOKAMAI fotografuotis su šiais pasakiško grožio drugeliais.

Pamatysite 15 skirtingų rūšių drugių


   Muziejų pasiekusioje siuntoje yra 15 rūšių bei porūšių drugių: Battus bellus, Battus polydamus, Caligo eurilochus, Morpho peleides, Idea leuconoe, Dryadula phaetusa, Dryas julia, Papilio memnon, Papilio nephelus, Papilio rumanzovia. Heliconius melpomene, Papilio thoas, Parides arcas, Siproeta stelenes, Papilio anchisiades.
  

Muziejuje galėsite pasigrožėti ir Boriso Izenbeko surinkta didžiausia Lietuvoje dieninių drugelių kolekcija. B. Izenbeko kolekcijoje yra apie 5000 dieninių drugių iš viso pasaulio (dalis kolekcijos saugoma muziejaus archyvuose). Ypač daug, net 477 rūšis (iš 557 žinomų pasaulyje), surinkta sklandūnų (Papilionidae). Keliolika kolekcijoje esančių eksponatų rūšių yra ant išnykimo ribos ir dabar pasaulyje griežtai saugomos.

   DĖMESIO! Gamtos procesus sunku nuspėti, todėl muziejaus darbuotojai rekomenduoja iš anksto paskambinti į muziejų ir sužinoti, kiek ir kokių drugelių jau išsirito. Tad kviečiame apsilankyti! Jūsų laukia egzotiški įspūdžiai muziejuje įrengtose džiunglėse – minėtoje gyvų drugelių oranžerijoje.

Telefonas pasiteirauti: (8 425) 55 075.
                                                                                                                                                Mindaugas Laukys
                                                                                                                                                Nuotr. M. Laukio

 

   Atgal

Akmenės rajono savivaldybės
Akmenės krašto muziejus

Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, 
LT-85367 Akmenė 
Tel. (8 425) 55 075 
akmenesmuziejus@gmail.com

www.akmenesmuziejus.lt

FACEBOOK

Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo balandžio 1 d.
iki lapkričio 1 d
.):
antrad.–penktad. lankytojus
aptarnaujame nuo 9.00 iki 19.00 val.,

šeštadieniais – nuo 9.00 iki 17.00 val.


Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo lapkričio 2 d. iki kovo 31 d.):
antrad.
penktad. (9.00–18.00),
šeštadieniais (9.00–17.00).

 

Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos