Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Parodos, renginiai
a a
 

a
Gyvų egzotinių drugelių paroda (liepos mėn. siunta) 2017.07.20

Liepos 19 d. į Akmenės krašto muziejų atkeliavo „Deluxe“ (liet. prabangi) tropinių drugių lėliukių siunta, iš kurių artimiausiu metu išsiris „grožio etalonu“ vadinami drugeliai Morpho peleides, „drugeliai-pelėdos“ (Caligo), „drugeliai-aitvarai“ (Idea leuconoe). Specialioje oranžerijoje skraidys ir ryškios it liepsna spalvos drugys Dryas julia (dar vadinamas „Ugnies drugeliu“ arba „Drugiu-fakelu") ir kiti tropiniai drugiai. Muziejaus lankytojai turės unikalią progą pasigrožėti gyvais drugeliais iš egzotinių šalių: iš Peru, iš Meksikos, iš Filipinų ir kt.
Kaip įprasta, per savaitę turėtų išsiristi didžioji dalis siuntos drugelių. Jūsų laukia egzotiški įspūdžiai muziejuje įrengtose džiunglėse – gyvų drugelių oranžerijoje. Be to, tam tikromis sąlygomis gyvų drugelių ekspozicijos lankytojams leidžiame NEMOKAMAI fotografuotis su šiais pasakiško grožio drugeliais.

Tikėtina, kad per pirmąsias dešimt dienų nuo siuntos gavimo, lankytojams gali pasisekti pamatyti ir patį drugelių ritimosi iš lėliukių procesą (beje, šį ritimosi procesą planuojama transliuoti muziejaus „Facebook“ paskyroje „Akmenės krašto muziejus“).
Muziejų pasiekusioje siuntoje yra arti dvidešimties rūšių bei porūšių drugių: Kallima inachus, Caligo eurilochus, Morpho peleides, Idea leuconoe, Catonephele numilia, Dryadula phaetusa, Dryas julia, Graphium agamemnon, Hypna clytemnestra, Pachliopta kotzebuea, Papilio demoleus, , Papilio memnon, Papilio nephelus, Papilio palinurus, Papilio rumanzovia.
Be to, muziejuje galėsite pasigrožėti Boriso Izenbeko surinkta didžiausia Lietuvoje dieninių drugelių kolekcija. B. Izenbeko kolekcijoje yra apie 5000 dieninių drugių iš viso pasaulio (dalis kolekcijos saugoma muziejaus archyvuose). Ypač daug, net 477 rūšis (iš 557 žinomų pasaulyje), surinkta sklandūnų (Papilionidae). Keliolika kolekcijoje esančių eksponatų rūšių yra ant išnykimo ribos ir dabar pasaulyje griežtai saugomos.
Gamtos procesus sunku nuspėti, todėl rekomenduojame iš anksto paskambinti į muziejų ir sužinoti, kiek ir kokių jau išsiritusių (ar dar neišsiritusių) drugelių yra oranžerijoje.

Telefonas pasiteirauti: (8 425) 55 075.


Tarp kitko, neseniai žurnalas „Iliustruotasis mokslas“ rašė apie mėlynųjų drugelių Morpho peleides ypatingą sparnų struktūrą, kuri padėjo sukurti spalvotas e-skaitykles: „Žemėje atsiradę biologiniai organizmai ne vieną milijardą metų evoliucionavo, kad taptų savų buveinių šeimininkais ir pačiais originaliausiais būdais įveiktų visus aplinkos jiems metamus iššūkius. Įvairiausių sričių mokslininkai vis dažniau tyrinėja gyvūnų gyvenimus ir bando kopijuoti evoliucijos sukurtus įrankius ir gamtos suteiktas dovanas. Pavyzdžiui,
drugeliai
drugeliai padėjo sukurti spalvotas e-skaitykles. Mat dieninių drugių  Morpho, kurie priklauso vabzdžių būriui Lepidoptera (pavadinimas reiškia „žvynuoti sparnai“), viršutinė jų sparnų dalis padengta daugybe persiklojančių žvynelių ir kutikulių. Dėl tokios ypatingos sandaros šviesa unikaliai atspindima. Atspindėtos mėlynos šviesos bangos yra suintensyvinamos, o štai kitų spalvų bangos viena kita anuliuojamos.“
                                                                                                                                                     Nuotr. darytos muziejaus oranžerijoje

                                                                                                                                                     Nuotr. M. Laukio ir U. Staniūtės

   Atgal

Akmenės rajono savivaldybės
Akmenės krašto muziejus

Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, 
LT-85367 Akmenė 
Tel. (8 425) 55 075 
akmenesmuziejus@gmail.com

www.akmenesmuziejus.lt

FACEBOOK

Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo balandžio 1 d.
iki lapkričio 1 d
.):
antrad.–penktad. lankytojus
aptarnaujame nuo 9.00 iki 19.00 val.,

šeštadieniais – nuo 9.00 iki 17.00 val.


Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo lapkričio 2 d. iki kovo 31 d.):
antrad.
penktad. (9.00–18.00),
šeštadieniais (9.00–17.00).

 

Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos