Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Parodos, renginiai
a a
 

a
JOLANTOS LEVINAITĖS fotografijų paroda „MOTERIS – VAIKAS“ 2017.05.25


Birželio 1 d. Akmenės krašto muziejuje atidaroma Jolantos Levinaitės fotografijų paroda „MOTERIS  –  VAIKAS“. Parodos autorė fotografijomis siekia atkreipti dėmesį į paauglystės problemas, kalba apie jauno žmogaus savęs ieškojimą, savęs suvokimą, apie fizinį ir dvasinį brendimą.
Pasak J. Levinaitės, eksponuojamų fotografijų ciklo herojė – dar nebrandi ir neturinti identiteto asmenybė, kurios formavimuisi didelę įtaką daro santykis su suaugusiais žmonėmis, autoritetais, šeimos išpažįstamomis vertybėmis, auklėjimo stiliumi, kultūrine aplinka, visuomenėje vyraujančiomis nuomonėmis, laikmečio aktualijomis, paauglių fiziniu brandumu bei daugeliu kitų dalykų.

Nuotr. Algimanto Barzdžiaus

 „Ar dažnai susimąstome, kas mes – vaikai ar suaugusieji? Kur ta riba, kuri mus skiria nuo to, kas esame, kuo buvome ir kuo norime tapti? Kodėl būdami vaikais svajojame kuo greičiau suaugti, o suaugę – sugrįžti į vaikystę?  Ką reiškia būti vaiku, paaugliu ir žengti pirmuosius žingsnius į suaugusių pasaulį? Kur prasideda ir baigiasi patirčių labirintas, į kurį įėjus nebegalima sugrįžti atgal? Kodėl jis toks klaidus, kupinas skaudžių išbandymų? Išdrįsti, priešintis ar likti ten kur saugu?“ – tokius klausimus kelia parodos autorės J. Levinaitės kūryba. Galbūt atsakymus į juos rasite apsilankę parodoje.

Parodos autorės darbai – tai paauglės identiteto paieškos per simbolius, per pasirinkimą būties chaose – gyvenimo patirčių „sąvartyne“. Šviesa, tamsa, baimė, dvejonė, naivumas, azartas, ryžtas... Tai esamas, būsimas, o gal jau nueitas kelias. Klausimai visiems, nekvestionuojant amžiaus ir patirčių skirtumo. Tai nebyli kalba be priekaištų, autorės dialogas apie paauglės virsmą, savęs pažinimo procesą. Tai, kuo mes buvome, esame ar būsime...

„Nuotraukose atrandu dalelę savęs, pastebiu, kokie esame patys ar kažkada buvome  – bijantys savo sprendimų, bijantys būti atstumtais, laukiantys pagalbos, maištaujantys, bijantys būti įspraustais į moralės normų rėmus ir turintys norą save identifikuoti kaip žmogų ir asmenybę.“, – sako J. Levinaitė.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos: „Ieškojimai“, „Vaikystė“, „Bendravimas“, „Reikalavimas“, „Kaltinimas“, „Manipuliacija“, „Agresija“, „Konfliktas“, „Pasirinkimas“, „Prieštaravimas“ ir kt.

Paroda veiks iki 2017 m. birželio 30 d.

Parengė Mindaugas Laukys
Nuotr. Algimanto Barzdžiaus

 

   Atgal

Akmenės rajono savivaldybės
Akmenės krašto muziejus

Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, 
LT-85367 Akmenė 
Tel. (8 425) 55 075 
akmenesmuziejus@gmail.com

www.akmenesmuziejus.lt

FACEBOOK

Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo balandžio 1 d.
iki lapkričio 1 d
.):
antrad.–penktad. lankytojus
aptarnaujame nuo 9.00 iki 19.00 val.,

šeštadieniais – nuo 9.00 iki 17.00 val.


Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo lapkričio 2 d. iki kovo 31 d.):
antrad.
penktad. (9.00–18.00),
šeštadieniais (9.00–17.00).

 

Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos