Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Parodos, renginiai
a a
 

a
Karpinių ir papuošalų parodoje – šviesos ir atgimimo simboliai 2017.09.14

Rugsėjo 13 d. Akmenės krašto muziejuje atidaryta tautodailininkės Angelės Steponavičienės darbų paroda. Eksponuojami karpiniai išsiskiria kruopštumu ir smulkių detalių gausa, apgalvotomis kompozicijomis, lietuvių liaudies dekoratyvinių motyvų pritaikymu. Autorė jau susilaukė pripažinimo ir gali pasigirti įvairiausiais raštais ir diplomais.
„Kiekvienas žmogus skirtingą grožį kuria. Man reikia, kad būtų liaudiška, lietuviška“, – tokiais žodžiais parodos autorė pristato savo kūrybą.
  

  
  
  

Angelė Steponavičienė gimė 1945 m. vasario 14 d. Trumpaičių kaime (Joniškio r.). Įgijusi ikimokyklinio auklėjimo pedagogikos ir psichologijos specialybę, dirbo auklėtoja-metodininke darželyje.
Parodos autorė susidomėjo karpiniais prieš 15 metų. Pasak Angelės, karpinių ažūrai įsismelkė į širdį, palietė protą, sujudino jausmus –  tuo ir pradėjo gyventi... Kas netilpo dainose, kurias Angelė dainavo, tą sudėjo į popierių.

Tautodailininkės karpiniai žavi motyvų gausa: bundančios gamtos, šviesos simboliai ir ornamentai (paukščiai, žiedai, saulė, angelai), vaikystės prisiminimai (su tėveliu lankytas malūnas, gegužinių atgarsiai) ir kt. Autorė mėgsta naudoti žvakių motyvą, varpus, žvaigždes – šviesos, išminties ženklus. Darbuose atsispindi sakrali atmosferą, kruopščiu karpinio piešiniu perteikiamos tautinės tradicijos. Pakylėtą nuotaiką ir kompoziciją padedą sustiprinti sodrūs karpiniams parinkti fonai.
Didelė dalis tautodailininkės kūrybos yra taikomojo pobūdžio karpiniai: tradicinės popierinės užuolaidėlės, lentynų papuošalai, servetėlės. Jais Angelė susidomėjo vos prieš keletą metų, tačiau būtent už šiuos karpinius tautodailininkei suteiktas tautinio paveldo sertifikatas.
Nemenką eksponuojamų darbų dalį sudaro ir įvairūs papuošalai. „Viskas prasidėjo mezgimu, nėrimu. Kiek prinerta, primegzta, papuošta... Ir tik vėliau, kada įsimylėjau gintarą, liną, iš jų pradėjau papuošalus daryti. Daug laiko užėmė gražių akmenukų, šakų, šakelių ieškojimas, o tik po to – jų panaudojimas“, – apie papuošalų kūrimą pasakojo Angelė.
A. Steponavičienė dalyvauja įvairiose parodose, 2013 m. respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ Šiaulių apskrities vaizduojamosios dailės srityje laimėjo 1 vietą, o šiemet jos darbai buvo atrinkti ir į respublikinę Liaudies meno parodą. 2010 metais darbų autorė susidomėjo karpinių užuolaidėlėmis, gavo tautinio paveldo sertifikatą.

                                                                                                                                          Parengė Mindaugas Laukys
                                                                                                                                          Nuotr. M. Laukio

   Atgal

Akmenės rajono savivaldybės
Akmenės krašto muziejus

Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, 
LT-85367 Akmenė 
Tel. (8 425) 55 075 
akmenesmuziejus@gmail.com

www.akmenesmuziejus.lt

FACEBOOK

Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo balandžio 1 d.
iki lapkričio 1 d
.):
antrad.–penktad. lankytojus
aptarnaujame nuo 9.00 iki 19.00 val.,

šeštadieniais – nuo 9.00 iki 17.00 val.


Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo lapkričio 2 d. iki kovo 31 d.):
antrad.
penktad. (9.00–18.00),
šeštadieniais (9.00–17.00).

 

Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos