Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Parodos, renginiai
a a
 

a
Koncertuos atlikėjai iš JAV, Vokietijos ir Lietuvos

Gegužės 5 d., penktadienį, 17 val. Akmenės krašto muziejuje vyks koncertas „Prof. R. Lampsatytė pristato“. Dalyvauja: tarptautinį pripažinimą pelniusi amerikiečių dainininkė Jacqueline Bruce (sopranas, JAV), Aušvinta Strazdaitė (sopranas, Vokietija), tarptautinių konkursų laureatės solo bei fortepijoninio dueto kategorijose Augustė ir Ieva Petkūnaitės (fortepijonas, Lietuva), Andrius Vasiliauskas (fortepijonas, Lietuva), Raminta Lampsatytė (fortepijonas, Vokietija).
Programoje: operų arijos, dainos, kūriniai fortepijonui.
Bilietų kainos: 2 Eur (moksleiviams), 3 Eur (senjorams, neįgaliesiems), 5 Eur (suaugusiems).
Bilietus įsigyti iš anksto galite Akmenės krašto muziejuje.

„Šiauliai plius“ apie tai: „Akmenėje muzikuos svečiai iš JAV, Vokietijos ir Lietuvos“.


  

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


           Jacqueline Bruce (sopranas, JAV)                                 Aušvinta Strazdaitė (sopranas, Vokietija)

Kviečiame nepraleisti progos pasimėgauti vieno geriausių Šiaulių regione koncertinio rojalio skambesiu ir ne kasdien atvykstančių atlikėjų pasirodymu. Puiki Akmenės krašto muziejaus salės akustika ir minėtas išskirtinis instrumentas (koncertinis rojalis) suteikia galimybę Akmenėje rengti gana aukšto lygio koncertus. Primename, kad turėtume būti dėkingi mokytojoms Jelenai Pakatilytei, Izoldai Gulbinienei ir visai Akmenės muzikos mokyklos bendruomenei, kurių iniciatyva Akmenė gali pasigirti 1904 metais Drezdene „Ronisch“ firmos pagamintu rojaliu.


 


 

„Išgirsite tarptautinį pripažinimą pelniusios dainininkės iš JAV Jacqueline Bruce, tarptautinių konkursų laureačių solo bei fortepijoninio dueto kategorijose Augustės ir Ievos Petkūnaitės, iš Hamburgo atvykusios Aušvintos Strazdaitės ir garsios pianistės Ramintos Lampsatytės atliekamus kūrinius. Būtent jai, Hamburgo aukštosios muzikos ir teatro mokyklos profesorei, labiausiai ir turėtume būti dėkingi už šį neeilinį gyvos muzikos koncertą. Raminta nuolat lankosi Europos šalyse, konsultuoja net jau patyrusius solistus. Ji sutinka daug žymių muzikos pasaulio žmonių, kurie noriai atvyksta į Lietuvą“, – sakė pianistas Andrius Vasiliauskas.
Čikagoje gimusi prof. Raminta Lampsatytė yra žinoma pianistė, mokslininkė ir pedagogė, ji studijavo fortepijoną bei vokiečių literatūrą, mokslus tęsė Zalcburgo Mozarteum universitete ir Berlyne, įgijo muzikologijos daktaro laipsnį.

Prof. Raminta Lampsatytė savo dėmesį skiria ir patiems mažiausiems Lietuvos muzikantams – kasmet Biržų meno mokyklos rengiamuose „Palmyros“ konkursuose ji savo lėšomis premijuoja geriausius fortepijono ir dailės skyrių mokinius.
„Pasisekimo jau sulaukė ir kiti į Akmenę atvyksiantys muzikantai, pavyzdžiui, dainininkė Jacqueline Bruce yra pasirodžiusi kaip solistė su JAV orkestrų atliekamais V. A. Mocarto „Rekviem“, K. Orfo „Carmina Burana“ ir kt. kūriniais. Šiemet su Filadelfijos „Concert Opera“ ji atliko pagrindinę rolę P. Čaikovskio operoje „Jolanta“. Ateinančią vasarą planuoja Berlyno „Sakrale Oper“ atlikti madam Liduan vaidmenį prancūzų kompozitoriaus Frensio Pulenko operoje „Karmeličių dialogai“, – sakė A. Vasiliauskas.

Kviesdamas į koncertą Akmenėje A. Vasiliauskas dar kartą akcentuoja, kad gyvos muzikos koncertų išskirtinis ir labai svarbus bruožas – ne tik geresnis skambesys, bet ir atlikėjo betarpiškas bendravimas su publika. „Garso technika klausoma muzika niekada neprilygs gyvam koncertui, scenoje esantis atlikėjas tiesiogiai kreipiasi į publiką. Įspūdis nesulyginamas – tai nenuginčijama. Toks muzikos klausymasis įgauna didesnę prasmę“, – teigia A. Vasiliauskas.
A. Vasiliauskas pasidžiaugė, kad puiki Akmenės krašto muziejaus salės akustika ir muziejuje esantis koncertinis rojalis suteikia galimybę Akmenėje rengti aukšto lygio koncertus [neseniai čia koncertavo ir Petras Geniušas – aut. past.]. Koncerto kuratorius kvietė nepraleisti progos pasimėgauti vieno geriausių Šiaulių regione koncertinio rojalio skambesiu ir ne kasdien atvykstančių atlikėjų pasirodymais. Primename, kad turėtume būti dėkingi mokytojoms Jelenai Pakatilytei, Izoldai Gulbinienei ir visai Akmenės muzikos mokyklos bendruomenei, kurių iniciatyva Akmenė gali pasigirti 1904 metais Drezdene „Ronisch“ firmos pagamintu koncertiniu rojaliu.
Koncerte pasirodys: Jacqueline Bruce (sopranas, JAV), Aušvinta Strazdaitė (sopranas, Vokietija), Augustė ir Ieva Petkūnaitės (fortepijonas, Lietuva), Andrius Vasiliauskas (fortepijonas, Lietuva), Raminta Lampsatytė (fortepijonas, Vokietija).
                                                        

                                                                                              Parengė Mindaugas Laukys
                                                                                              Nuotr. M. Laukio ir iš asmeninių muzikantų albumų

Apie atlikėjus


Raminta Lampsatytė – gimusi Jungtinėse Amerikos Valstijose, ten studijavusi fortepijoną bei vokiečių literatūrą, vėliau mokslus tęsė Zalcbugo Mozarteum universitete ir Berlyne, kur įgijo muzikologijos daktaro laipsnį. Hamburgo Aukštosios muzikos ir teatro mokyklos profesorė, žinoma pianistė, mokslininkė bei pedagogė, rengianti meistriškumo kursus ne tik visoje Europoje, bet ir Šiaurės bei Pietų Amerikoje ir Azijoje. Lietuvos kompozitorių sąjungos garbės narė.
R. Lampsatytė yra išleidusi knygas apie lietuvių moderniąją muziką, kompozitorius B. Kutavičių ir O. Balakauską. Aukštos erudicijos pianistė-muzikologė pastaraisiais metais itin tampriai bendrauja su tėvyne ir kiekvienas jos atvykimas į Lietuvą yra surištas su įvairiais projektais, apjungiančiais mūsų bei užsienio šalių atlikėjus. Taip pat profesorė veda dainininkų meistriškumo kursus Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje. Jos darbo vaisiai – reikšmingi mūsų jaunųjų vokalistų laimėjimai tarptautiniuose konkursuose.
Prof. Raminta Lampsatytė savo dėmesį skiria ir patiems mažiausiems Lietuvos muzikantams – kasmet Biržų meno mokyklos rengiamuose „Palmyros“ konkursuose ji savo lėšomis premijuoja geriausius fortepijono ir dailės skyrių mokinius.

Jacqueline Bruce (sopranas)
Tarptautinį pripažinimą pelniusi amerikiečių dainininkė. Savo karjerą pradėjo Stuttgarto (Vokietija) Valstybės operoje. Be to atliko įvairias partijas skirtinguose JAV miestuose, kaip antai Mikaelą (G.Bize „Karmen“) su St.Petersburgo (JAV, Florida) Operos Kompanija (Opera Company), Donna Elvira (V.A.Mocarto „Don Žuanas“) su Martinos Arroyo fondu (Martina Arroyo Foundation, JAV, Niujorkas), Norina (G.Donizetti, „Don Paskualė“) su Taconic Opera (Peekskill, JAV, Niujorko valstija), Džiuljeta (Š.Guno „Romeo ir Džiuljeta“) su Bruklino operos kompanija (Opera Company of Brooklyn), Flora (Dž.Verdi „Traviata“) su Tampa Opera (JAV, Florida), Euridikė (K.V.Gliukas, „Orfėjus ir Euridikė“) Lyrique-en-Mer festivalyje (Prancūzija), Rozalinda (J.Štrauso „Šikšnosparnis) su Niujorko Lyrine opera (New York Lyric Opera), Neda (R.Leonkavalo „Pajacai“) festivalyje Festa Lirica Italiana, Barbarina (V.A.Mocarto „Figaro vedybos“) su Filadelfijos operos kompanija (Opera Company of Philadelphia).

Dalyvavo atliekant J.Brahmso „Vokišką rekviem“ („Ein Deutsches Requiem“) su Niujorko filharmonijos orkestru, taip pat įrašant vienaveiksmę šiuolaikinio amerikiečių autoriaus Paul Salerni operą „Toni Karuzo finalo transliacija“ („Tony Caruso‘s Final Broadcasting“). 2010 m. laimėjo pirmąją premiją Classical Singers Magazin (Klasikos dainininkų žurnalas) rengiamame konkurse.
Studijavo vienoje prestižiškiausių JAV konservatorijų (magistro laipsnis), - Kurčio muzikos institute (Curtis Institute of Music) Filadelfijoje, taip pat turi vienos vedančiųjų šalies konservatorijų, - Istmeno muzikos mokyklos (Eastman School of Music, Ročesteris, Niujorko valstija) bakalauro laipsnį.
Yra pasirodžiusi kaip solistė su daugeliu JAV orkestrų (L. van Beethoveno 9-oji simfonija, V.A.Mocarto Rekviem, K.Orfo „Carmina Burana“ ir kt.)
Šiemet su Filadelfijos Concert Opera atliko pagrindinę rolę P.Čaikovskio operoje „Jolanta“. Ateinančią vasarą planuoja Berlyno Sakrale Oper atlikti madam Liduan vaidmenį prancūzų kompozitoriaus Frensio Pulenko operoje „Karmeličių dialogai“ (Francis Poulenc „Dialogues des carmélites“).


Augustė ir Ieva Petkūnaitės (fortepijonas)
Augustė ir Ieva Petkūnaitės gimė 1998 m. liepos 5 dieną Klaipėdoje. Nuo šešerių metų mokosi Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje mokytojos ekspertės Vilijos Revutienės fortepijono klasėje. Ieva ir Augustė yra tarptautinių konkursų laureatės solo bei fortepijoninio dueto kategorijose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Taip pat yra pasirodžiusios su Klaipėdos kameriniu bei simfoniniu orkestrais.

Aušvinta Strazdaitė (sopranas) gimė menininkų šeimoje. Mama Eglė Sausanavičiūtė, kompozitorė, tėvas Dainius Strazdas, keramikas. Nuo mažens studijavo muziką M.K.Čiurlionio menų mokykloje, Vilniaus Liepaičių muzikos mokykloje. Studijas tęsė Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, kur Prof. R. Maciūtės dainavimo klasėje įgijo bakalauro diplomą.
Vėliau studijas tęsė Italijoje su garsiu vokalo pedagogu Antonio Juvarra. Šiuo metu gyvena Hamburge. Padedama Prof. Ramintos Lampsatytės bei garsios itališkos dainavimo mokyklos pedagogės Lauros Sarti ruošiasi perklausoms Vokietijos operos agentams. Koncertavo Lietuvoje, Italijoje, Prancūzijoje bei Vokietijoje.

Andrius Vasiliauskas (fortepijonas) gimė 1954 m. Vilniuje, muzikų šeimoje. 1973 m. baigė M.K.Čiurlionio menų mokyklą.  Studijavo Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje fortepijoną prof. Aleksandros Juozapėnaitės-Esmaa ir vėliau, nuo 1975 iki 1978 m.m.  prof. Olgos Šteinberg klasėse. Taip pat kamerinį ansamblį prof. Audronės Vainiūnaitės klasėje.
1986-88 m.m. A.Vasiliauskas stažavosi LMTA, prof. Olgos Šteinberg klasėje.
1987 m. laimėjo 1-ąją premiją Taline vykusiame tarprespublikiniame Heino Ellerio pianistų konkurse.
Yra išleidęs 5 fortepijono muzikos CD, Lietuvos radijo muzikos įrašų fonduose saugoma virš 200 jo įrašytų solinių ir kamerinės muzikos kūrinių. Taip pat publikuoja spaudoje straipsnius aktualiais muzikos ir kultūros klausimais.

Pasiteirauti: tel. (8 425) 55 075.

   Atgal

Akmenės rajono savivaldybės
Akmenės krašto muziejus

Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, 
LT-85367 Akmenė 
Tel. (8 425) 55 075 
akmenesmuziejus@gmail.com

www.akmenesmuziejus.lt

FACEBOOK

Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo balandžio 1 d.
iki lapkričio 1 d
.):
antrad.–penktad. lankytojus
aptarnaujame nuo 9.00 iki 19.00 val.,

šeštadieniais – nuo 9.00 iki 17.00 val.


Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo lapkričio 2 d. iki kovo 31 d.):
antrad.
penktad. (9.00–18.00),
šeštadieniais (9.00–17.00).

 

Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos