Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Parodos, renginiai
a a
 

a
Papilėje paminėtos dvi sukaktys 2016.11.03

Darganotą spalio 28 d. Papilėje paminėtos dvi sukaktys – Simono Daukanto muziejaus
įkūrimo 30‑metis ir Simono Daukanto gimimo diena. Minėjimas prasidėjo šv. Mišių auka už Simoną Daukantą Papilės šv. Juozapo bažnyčioje, o po šv. Mišių muziejuje buvo atidaryta Akmenės tapytojo, skulptoriaus ir medžio drožėjo Antano Adomaičio paroda „Budinimai“.
Padėkoję parodos autoriui, visi skubėjo į Papilės kultūros namus, kuriuose vyko Simonui Daukantui ir jo kūrybai skirta konferencija, prasidėjusi Šiaulių kanklininkių trio „Aušrinė“ kanklių muzikos garsais (atlikėjai: R. Vaišnorienė, R. Marozienė, L. Andriuškienė ir birbynininkas A. Bernotas). Prisiminimais apie muziejaus įkūrimą ir 1986-uosius metus pasidalijo Simono Daukanto muziejaus įkūrėjas Leopoldas Rozga, jis palinkėjo toliau puoselėti muziejų ir kaupti eksponatus ir padovanojo muziejui ypač vertingą 1931 m. išleistą Kipro Bielinio knygą „1905 metai atsiminimai ir dokumentai“.

Konferenciją tęsė prelegentės iš Šiaulių, Klaipėdos ir Vilniaus. Pirmoji prelegentė buvo Klaipėdos universiteto prof. dr. Roma Bončkutė, ji skaitė pranešimą „Kultūriniai transferai Simono Daukanto veikale Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“; antroji – Šiaulių „Aušros“ muziejaus vyr. muziejininkė, Šiaulių universiteto doc. dr. Birutė Kazimiera Salatkienė, ji pristatė pranešimą „Papilės archeologijos paveldas“; trečioji – Šiaulių universiteto prof. dr. Rita Regina Trimonienė, ji skaitė pranešimą „Tėvynės samprata XIX a. I pusėje ir Simonas Daukantas“; ketvirtoji – archeologė Justina Stankevičiūtė iš Vilniaus, ji trumpai apžvelgė Papilėje rastus VII a. radinius.
Konferencijoje buvo prisiminti ir garsiausi Simono Daukanto kūriniai, jų ištraukas skaitė Ventos regioninio parko direktorius Andrius Almanis, taip pat konferencijoje skambėjo Simono Daukanto užrašytos žemaitiškos dainos, kurias surinko ir melodijas perteikė ilgametė žemaičių kultūros draugijos narė Janina Zvonkuvienė, o dainavo papilėniškės Zita, Janina ir Danutė.
Simono Daukanto muziejaus 30-mečio ir Simono Daukanto gimimo dienos proga sveikinimo žodžius tarė Akmenės rajono savivaldybės vicemeras Apolinaras Nicius, Akmenės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Janina Rekašienė ir Papilės seniūnas Antanas Vaičius. Konferencijoje taip pat dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Juozapavičius ir Akmenės rajono savivaldybės teritorijų planavimo, architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyr. specialistas paveldosaugai Antanas Gabalis.

Simono Daukanto muziejaus vadovė Ernesta Šmukštaitė


   Atgal

Akmenės rajono savivaldybės
Akmenės krašto muziejus

Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, 
LT-85367 Akmenė 
Tel. (8 425) 55 075 
akmenesmuziejus@gmail.com

www.akmenesmuziejus.lt

FACEBOOK

Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo balandžio 1 d.
iki lapkričio 1 d
.):
antrad.–penktad. lankytojus
aptarnaujame nuo 9.00 iki 19.00 val.,

šeštadieniais – nuo 9.00 iki 17.00 val.


Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo lapkričio 2 d. iki kovo 31 d.):
antrad.
penktad. (9.00–18.00),
šeštadieniais (9.00–17.00).

 

Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos