Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Parodos, renginiai
a a
 

a
Parodoje – „drugiai-pelėdos“

Akmenės krašto muziejuje išsirito „drugiai-pelėdos“ (Caligo). Jūsų laukia egzotiški įspūdžiai muziejuje įrengtose džiunglėse – gyvų drugelių oranžerijoje. Tam tikromis sąlygomis gyvų drugelių ekspozicijos lankytojams leidžiame nemokamai fotografuotis su šiais pasakiško grožio drugeliais. Terminas pasigrožėti drugeliais nėra ilgas, nes kai kurie drugeliai gyvena tik keletą dienų. Kitą lėliukių siuntą muziejus planuoja gauti birželio 21 d. Po kiekvienos siuntos lankytojai turės galimybę stebėti drugelių gyvenimo ciklą nuo lėliukės iki suaugėlio stadijos.
Gamtos procesus sunku nuspėti, todėl rekomenduojame iš anksto paskambinti į muziejų ir sužinoti, kiek ir kokių jau išsiritusių (ar dar neišsiritusių) drugelių yra oranžerijoje.


Caligo eurilochus natūraliai veisiasi Centrinės ir Pietų Amerikos šalių teritorijose: Peru, Meksikos ir kitose. Šie drugiai aktyviausiai skraido prieblandos metu. Apie tokį jų elgesį sufleruoja ir lotyniškas pavadinimas „Caligo“ (lot. caligo – tamsa). Jų apatinio sparno struktūra yra apgaubta paslaptimi. Manoma, kad pamėgdžiojama plėšrūno akių struktūra atlieka atbaidymo funkciją. Daugelis šiais drugeliais mintančių gyvūnų (pavyzdžiui, driežai Anolis) vengia artintis prie už juos didesnių grobuonių medžioklės plotų. Tačiau klausimas, kodėl gyvūnai plėtoja tokias sudėtingas kitos rūšies imitacijas, iki galo dar lieka neatsakytas.
Akmenės muziejaus specialioje oranžerijoje skraido ir kiti egzotinių kraštų drugiai, pavyzdžiui, „drugiai-aitvarai“ (Idea leuconoe) arba Papilio thoas („karališkieji dvišakauodegiai“). Pastarieji išsiskiria dydžiu (išskleistų sparnų ilgis siekia 130 mm) ir ryškiais geltonos spalvos raštais.

Be to, muziejuje galėsite pasigrožėti Boriso Izenbeko surinkta didžiausia Lietuvoje dieninių drugelių kolekcija. B. Izenbeko kolekcijoje yra apie 5000 dieninių drugių iš viso pasaulio (dalis kolekcijos saugoma muziejaus archyvuose). Ypač daug, net 477 rūšis (iš 557 žinomų pasaulyje), surinkta sklandūnų (Papilionidae). Keliolika kolekcijoje esančių eksponatų rūšių yra ant išnykimo ribos ir dabar pasaulyje griežtai saugomos.
Telefonas pasiteirauti: (8 425) 55 075

 Parengė Mindaugas Laukys
Nuotraukose: Caligo eurilochus, Papilio thoas, „drugiai-aitvarai“ ir kt.
 

 

   Atgal

Akmenės rajono savivaldybės
Akmenės krašto muziejus

Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, 
LT-85367 Akmenė 
Tel. (8 425) 55 075 
akmenesmuziejus@gmail.com

www.akmenesmuziejus.lt

FACEBOOK

Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo balandžio 1 d.
iki lapkričio 1 d
.):
antrad.–penktad. lankytojus
aptarnaujame nuo 9.00 iki 19.00 val.,

šeštadieniais – nuo 9.00 iki 17.00 val.


Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo lapkričio 2 d. iki kovo 31 d.):
antrad.
penktad. (9.00–18.00),
šeštadieniais (9.00–17.00).

 

Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos