Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Parodos, renginiai
a a
 

a
Tapybos paroda: Aija Prince (Latvija)


 

Nuo lapkričio 18 d. Akmenės krašto muziejuje veikia dailininkės Aija Prince tapybos darbų paroda. Parodoje eksponuojami darbai apima gana platų meninės raiškos spektrą: fantastiniai arba realūs didelio formato peizažai (jūra, pievos), natiurmortai (gėlės, buities detalės). Menininkės darbai išsiskiria ypač spalvingais ir šviesa spinduliuojančiais motyvais.
„Nuotaikų įvairovė, harmonijos ieškojimai ir atradimai menininkės darbuose lydimi nuolatinio šviesos troškimo. Spinduliuojančios sielos jėga –  tai vienas būdingiausių Aija Prince tapybos bruožų. Aija žvelgia į pasaulį kupinomis meilės akimis, ji kviečia sustoti ir mus supančią aplinką pamatyti kitoje šviesoje. Ji moko mus mylėti. Tai sunkus darbas, kuris reikalauja ne tik kantrybės, bet ir žinių bei meistriškumo. Menininkės siela tarsi pakyla iki žvaigždžių, bet tuo pačiu tvirtai stovi ant savo gimtosios žemės“, – taip menininkės kūrybą apibūdina Latvijos menų akademijos prof. Bruno Strautins.
Dailininkė Aija Prince gimė 1956 m. Latvijoje, Tukumo mieste, iš ten jos šeima persikėlė į Annenieki (Duobelės r.). Tapyba Aija susidomėjo ankstyvoje vaikystėje ir pirmuosius „paveikslus“ sukūrė vaikiškame iškarpų albume. Labiausiai ji žavėjosi ryškiomis gamtos spalvomis, būtent jos jai iki šiol teikia didžiausią impulsą kurti.
Dailininkė studijavo Buldurio technikos kolegijoje ir įgijo peizažo architektės specialybę, o po studijų Latvijos universitete jai buvo suteiktas meno pedagogikos magistro laipsnis. Be to, Aija tobulino tapymo techniką įvairiose meno dirbtuvėse, kurias organizavo menininkai Ilze Neilande, Helga Jaksone, Ausma Auziņa ir Harijs Blunavs.
„Tikriausiai daugelis esate girdėję garsaus muziko ir poeto Leonardo Coheno vardą bei esate patyrę jo magiško žodžio galią. Jis yra pasakęs: „Poezija tėra gyvenimo įrodymas, jei tavo gyvenimas liepsnoja, eilės – jo pelenai“. Taip galima pasakyti ne tik apie poeziją, bet ir apie tapybą, –  sako A. Prince. – Nemėgstu daug kalbėti apie savo paveikslus, nes aš kuriu širdimi, tad ir į mano sukurtus paveikslus reikia žiūrėti širdimi ir širdimi juos priimti. Jei mano pasirinktos spalvos sugebės nušviesti jūsų gyvenimą, jei rasiu kelią į žiūrovo širdį, tai mano tikslas bus pasiektas.“
Pirmoji menininkės paroda buvo surengta 1989 m. Duobelėje. Nuo 1990 m. menininkė jau rengė personalines parodas Rygoje, Jurmaloje, Tukume, Jelgavoje ir kt., darbai eksponuoti ir kitose šalyse, pavyzdžiui, Norvegijoje ir JAV. Latvių menininkės darbų yra ne tik Duobelės kraštotyros muziejaus kolekcijose, bet ir JAV, Kanados, Australijos bei daugelio Europos šalių privačiose kolekcijose.

Paroda Akmenės krašto muziejuje veiks iki 2017 m. sausio 6 d.

                                                                                                                                          Parengė Mindaugas Laukys

   Atgal

Akmenės rajono savivaldybės
Akmenės krašto muziejus

Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, 
LT-85367 Akmenė 
Tel. (8 425) 55 075 
akmenesmuziejus@gmail.com

www.akmenesmuziejus.lt

FACEBOOK

Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo balandžio 1 d.
iki lapkričio 1 d
.):
antrad.–penktad. lankytojus
aptarnaujame nuo 9.00 iki 19.00 val.,

šeštadieniais – nuo 9.00 iki 17.00 val.


Lankytojų aptarnavimo laikas
(nuo lapkričio 2 d. iki kovo 31 d.):
antrad.
penktad. (9.00–18.00),
šeštadieniais (9.00–17.00).

 

Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos