Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Projektai
a a   a
Vykdytas projektas „Judėk, pažink ir būk sveikas“

Akmenės krašto muziejus vykdo bendruomenės sveikatinimo projektus. 2017 m. projektas vadinosi  „Judėk, pažink ir būk sveikas“. Projekto vykdymo metu muziejaus didžiojoje salėje buvo surengta gongų garsų terapija, vyko paskaita intuityvaus gydymo tema, vietos gyventojai buvo įtraukti į aktyvų, pažintinį laisvalaikį.
Projektu siekta suteikti daugiau žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatos palaikymą ir stiprinimą, tikėtasi, kad Akmenės krašto žmonės įgys daugiau įgūdžių, kurie padės palaikyti gerą savijautą, išsiugdys atsakomybę už savo sveikatą. Programos įgyvendinimas padidino Akmenės krašto žmonių fizinį ir kultūrinį aktyvumą. Į vykdytos programos projektą buvo įtraukti įvairaus amžiaus Akmenės rajono gyventojai, kurie išgyveno džiaugsmo akimirkas, pasitenkinimą dalyvaujant renginiuose, skatino juos labiau socializuotis.

  

img   Plačiau
Papilės Simono Daukanto muziejaus įvykdytas projektas („Papilės piliakalniai“)

Spalio 27 d. Papilės Simono Daukanto gimnazijoje minėjome Simono Daukanto gimimo dieną: buvo prisiminti Lietuvos istoriko asmenybės bruožai, laimėjimai ir nuopelnai Lietuvai, istorijai, kalbai ir kultūrai; skaitytos mūsų kraštiečio poeto Alfonso Jono Navicko eilės Simonui Daukantui. Tądien įgyvendinome Kultūros paveldo departamento finansuotą projektą „Papilės piliakalniai“, kurį sudarė iš viso du etapai: pirmąjį šio projekto etapą vykdėme rugsėjo mėnesį, per Baltų vienybės dieną, kai kartu su Papilės Simono Daukanto gimnazijos moksleiviais ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus archeologu Tomu Grigu leidomės į pažintinę ekskursiją po Papilę, o vykdydami antrąjį šio projekto etapą į Papilę pakvietėme profesorių istoriką Alfredą Bumblauską skaityti parengto pranešimo.

img   Plačiau
Simono Daukanto muziejus vykdo projektą „Papilės piliakalniai“ 2017.09.27

Baltų vienybės dieną, t. y. rugsėjo 22 d., Papilės Simono Daukanto muziejus, minėdamas 2017‑uosius – Piliakalnių metus, kartu su Papilės Simono Daukanto gimnazija ir miestelio bendruomene vykdė Kultūros paveldo departamento finansuoto projekto „Papilės piliakalniai“ pirmąjį etapą. Šią dieną visi norintys dalyvauti projekte „Papilės piliakalniai“ buvo kviečiami į Simono Daukanto muziejų, kur buvo supažindinti su vykdomo projekto eiga: prieš leidžiantis į pažintinę ekskursiją po Papilę, reikėjo pasiskirstyti į dvi komandas ir sugalvoti komandos pavadinimą, vėliau visiems projekto dalyviams buvo padalyti numatomo maršruto žemėlapiai ir pristatyti pažintinės ekskursijos gidai: Šiaulių „Aušros“ muziejaus archeologijos skyriaus muziejininkas Tomas Grigas, Papilės miestelio kraštotyrininkas Steponas Adomavičius ir Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė Ernesta Šmukštaitė.

Projekto „Papilės piliakalniai“ pirmajame etape dalyvavo 26 žmonės, kurie pasiskirstė į dvi komandas: viena komanda pasivadino „Simoniukais“, kita – „Deimančiukais“. „Simoniukai“ buvo atsakingi už įdomiausių faktų apie I ir II Papilės piliakalnius rinkimą, o „Deimančiukai“ rinko informaciją apie kitus miestelio lankytinus objektus.

img   Plačiau
Įgyvendinamas projektas „Judėk, kurk ir būk sveikas“

Akmenės krašto muziejus vykdo bendruomenės sveikatinimo projektą „Judėk, kurk ir būk sveikas“.
Jau įvyko šachmatų turnyras Boriso Izenbeko taurei laimėti, interaktyvūs žongliravimo užsiėmimai,
Akmenės gamtos ir kultūros parke buvo pravesta fizinių pratimų programa pamoka-treniruotė,
muziejaus
didžiojoje salėje surengta gongų garsų terapija.


Muziejus vykdo visuomenės sveikatinimo projektą „Judėk, kurk ir būk sveikas“. Rugsėjo 14 d. muziejus
kvietė į skambančių dubenėlių ir gongų garsų terapiją su Lina Miciene (Lila Pavani Devi Dasi). Gausus būrys
renginio dalyvių muziejaus parodų salėje mėgavosi gongų garsų skleidžiamomis vibracijomis, vaišinosi
sveikuoliškomis vaišėmis, išklausė trumpą Linos Micienės paskaitą apie sveiką dvasinę ir fizinę gyvenseną,
be to, projekto įgyvendinimo pagalbininkai ir kai kurie renginio dalyviai buvo apdovanoti prizais.
Be to, projekto lėšomis buvo nupirkta jogos kilimėlių ir pledų, tad tie dalyviai, kurie neatsinešė savo kilimėlių
ir pledų, jais galėjo naudotis šios gongų terapijos ir, žinoma, galės naudotis kitų sveikatinimo renginių metu.

Pasak Linos Micienės, ši gongų garsų terapija stimuliuoja gyvybinę energiją, atstato imuninės sistemos balansą,
pagerina mąstymo procesą, pagilina kvėpavimą, sinchronizuoja kairiojo ir dešiniojo smegenų pusrutulių veiklą.
Be to, tai yra ir pagalbinė priemonė nuo streso, įtampos, migrenos, stuburo skausmų, peršalimo.

img   Plačiau
2014 m. įgyvendinami projektai. 2014.04.28

 Šiais metais Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą trims projektams. „Drugelių namai“ – 5000 Lt., „Skudurinės Onutės gyvenimas“, skirtas Onos Šimaitės atminimui – 5000 Lt., „Legendos vakar ir šiandien“ – 5000 Lt. Šiuo metu kelios naujos paraiškos yra rengiamos konkursui, o kelios jau pateiktos paraiškos yra svarstomos.

2013 m. įgyvendinami projektai

Šiais metais muziejus įgyvendina šiuos projektus: „Prakalbintos paslaptys“ – 2200 Lt, „Kultūros paveldas ir jaunoji karta“ – 2000 Lt, „Keturios drugio transformacijos“ – 6000 Lt, „Drugelių namai“ – 3000 Lt, „Akmenės krašto geologinis paveldas“ – 40 000 Lt. Lėšas projektų įgyvendinimui skyrė LR kultūros ministerija, 10% nuo gautos sumos projektų įgyvendinimui skyrė Akmenės rajono savivaldybė.

2012 m. muziejaus įgyvendinami projektai 2012.09.06

Akmenės krašto muziejus šiais metais įgyvendina du projektus. Gautas finansavimas tęstiniam projektui „Drugelių namai“. Jam lėšas, 5 000 Lt, skyrė LR kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondas. Taip pat finansavimas gautas projekto „Įžymūs Akmenės krašto žmonės“ II etapui, kabinetinio rojalio restauravimo užbaigimui. Lėšas, 7 000 Lt, skyrė LR kultūros ministerija. Prie šių projektų įgyvendinimo savo lėšomis prisideda Akmenės rajono savivaldybė ir skiria 10% nuo gautų sumų t. y. iš viso 1 200 Lt.

Muziejus ruošiasi įgyvendinti projektus 2011.04.19
Noriu informuoti ir pasidalinti džiugia žinia. Kultūros rėmimo fondas skyrė 8 000 Lt finansavimą pateiktai paraiškai „Įžymūs Akmenės krašto žmonės“. Ekspozicija atidaryta, joje gausu daiktų iš akmeniškių, pedagogių, šviesuolių A. ir O. Rušinaičių. Lėšos prašytos ir skirtos jų kabinetiniam rojaliui restauruoti, kurį muziejui iš paveldėtojų nupirko Savivaldybės administracija. Kad visiškai restauruoti rojalį, reikia kelis kartus didesnės sumos. Paraiška rojalio sutvarkymui bus teikiama keletą metų iš eilės (tam pačiam projektui galima tik kartą metuose), kaip tęstiniam projektui.
Kita gera naujiena – finansavimą laimėjo dar viena muziejaus teikta paraiška „Drugelių namai“. Tai regionų kultūros projektų konkursas, skatinantis kultūros ir socialinės atskirties mažinimą. Lėšas skyrė LR kultūros ministerija ir Atviros visuomenės instituto Pagalbos fondas. Buvo didžiulis konkursas. Pateiktos 353 paraiškos. Vyko du konkursiniai turai. Paraiškas analizavo 8 ekspertai. Finansavimas skirtas 44 paraiškoms. Projektas „Drugelių namai“ gavo didžiausią sumą – 46 000 Lt (23 000 Lt iš kultūros ministerijos ir 23 000 Lt iš Pagalbos fondo). Veiklos prasidės gegužės mėnesį. Su vaikų globos namų ir vaikų dienos centro auklėtiniais bus tyrinėjami mūsų krašto drugeliai įvairiu paros metu ir skirtingose vietovėse: miške, pievose, soduose, Kamanų pelkėje, Ventos regioniniame parke. Jie bus stebimi, atpažįstami, fotografuojami, filmuojami. Surinkta medžiaga bus naudojama mokymui ir švietimui. Rudeniop muziejaus vienoje patalpoje atsiras plastikinis paviljonas, kuriame bus įrengta šildymo, drėkinimo, apšvietimo sistema. Bus nupirkta specialių egzotinių augalų, drugelių kokonų (vikšrų, kiaušinėlių). Galima bus gyvai stebėti drugių gyvenimo procesus – kaip jie skraido, maitinasi, ilsisi, kaip iš kokonų gimsta drugeliai. Specifiniai procesai (vykstantys naktį), kaip ir kitos projekto veiklos, bus nufilmuoti ir pateikti lankytojams, kaip video medžiaga, kurią nuolat bus galima stebėti gretimoje patalpoje. Projektas susietas su turima B. Izenbeko drugių kolekcija. Toks projekto sumanymas. Tai nauja, Lietuvoje niekur kitur nėra. Tikimės projektą sėkmingai įgyvendinti.
 
Akmenės krašto muziejaus įgyvendinti projektai
 1. „Entomologinė ekspozicija drugiai“ – 10 000 Lt.

 2. „Vilna, vilnele, parink drugelį...“ (edukacinis) – 2 900 Lt.
 3. „Drugelių kolekcijos mokslinis ištyrimas“ – 7 000 Lt.
 4. „Sugrįžimai į Paragius“ – 3 000 Lt.
 5. „Vitraže atgijęs drugio gyvenimas“ (edukacinis) – 3 000 Lt.
 6. „Angelų atgimimas“ (restauravimas) – 2 000 Lt.
 7. Regioninis dailininkų pleneras „Nikodemo Ivanausko keliais“ – 5 000 Lt.
 8. „Prano Veiso užgavėnių kaukių katalogas“ – 4 000 Lt.
 9. „Muziejaus internetinė svetainė“ – 5 000 Lt.

Šiuo metu yra pateiktos keturios paraiškos konkursui LR kultūros ministerijos kultūros rėmimo fondui: 

 1. „Įžymūs Akmenės krašto žmonės“;

 2. „Šilko spalvų paletė“ (edukacinis);

 3. „Lakštingalų naktis“;

 4. „Sirpsto šventė Akmenėje“.

Taip pat pateiktos trys paraiškos Regionų kultūros projektų, mažinančių kultūrinę ir socialinę atskirtį konkursui:

 1. „Akmenė, ten kur akmenys...“;

 2. „Drugelių namai“;

 3. „Muzikos garsi muziejuje“.


 
Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos