Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Žymūs žmonės
a a   a
Albina Kinčienė ir Stasys Kinčius


Albina Kinčienė
(tautodailininkė, audėja) gimė 1919 m. balandžio 7 d.
 emigrantų šeimoje. Abu jos tėvai į Ameriką atvyko iš Papilės valsčiaus.


Stasys Kinčius (tautodailininkas, drožėjas) – gimė 1912 m. rugpjūčio 28 d. Švendrių kaime. 1941 m. sukūrė šeimą su tautodailininke Albina Pranulyte (Kinčiene), tad menas abiems įkūnijo didžiąją gyvenimo prasmę.


 Sulaukusi vos 3 metų, Albina Kinčienė su šeima įsikūrė Lietuvoje, Vėgeriuose, vėliau lankė Papilės progimnaziją. Audimu tautodailininkė susidomėjo dar vaikystėje, o būdama 14 austi iš knygų, kaimynų išmoko pati – audė lovatieses, kilimėlius, įvairius audinius. Pasisekimo audėja sulaukė po pirmosios savo parodos 1958 metais: savo puikiais audiniais – juostomis, takeliais, rankšluoščiais, lovatiesėmis, dekoratyviniais gobelenais, žemaičių tautiniais kostiumais garsėjo už Akmenės krašto ribų.  

Stasys Kinčius medžio drožiniuose vaizduodavo liaudies gyvenimo scenas, jo skulptūros pasakoja apie paprastų žmonių darbus, džiaugsmus ir rūpesčius. Kinčių darbai apkeliavo daugelį respublikos ir užsienio parodų – Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje. Tautodailininkas 1999 m. lapkričio 18 d. palaidotas Papilės kapinėse.

 

   Atgal
 
Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos