Akmenės krašto muziejus Akmenės krašto muziejus
  Apie mus |Padaliniai |Kontaktai |Finansinės ataskaitos |Viešieji pirkimai |Dokumentai
Svetainės medis mail Akmenės krašto muziejus
LtIRuIEn
Žymūs žmonės
a a   a
Aleksandra Mickevičiūtė-Balkevičienė


Aleksandra Mickevičiūtė-Balkevičienė – aktorė.

   Aleksandra Mickevičiūtė (Balkevičienė) gimė Papilėje  1887 metais. Rašyti ir skaityti išmoko iš senelio Prano Mickevičiaus, kuris buvo daraktorius, tad jaunoji Aleksandra buvo senelio padėjėja ir  jau nuo 10 metų kartkarčiais pavadavo senelį: mokė už save daug vyresnius mokinius. Papilėje dalyvavo mitinge, kuriame buvo reikalaujama nušalinti caro valdžios pareigūnus.
   Susipažinusi su moksleiviu Juozu Vaičkumi 1905 metais kartu parengė G. Petkevičaitės-Bitės ir J. Žemaitės trijų veiksmų komediją „Velnias spąstuose“, kurią suvaidino per Petrinių atlaidus Breitmozerio (Lačo) malūno sandėlyje ant Ventos upės kranto. Žiūrovams vietų buvo numatę 300, o susirinko antra tiek. 1906 metais buvo pastatytas P. Pundzevičiaus-Peliuko spektaklis „Neatmezgamas mazgas“.
   1907 metais Aleksandra ištekėjo už geležinkelininko Juliaus Balkevičiaus ir išvyko gyventi į Užkaukazę, vėliau Kijevą, Tbilisį. 1918 m. grįžo gyventi į Lietuvą ir apsigyveno Kaune. 1929 metais su vyru įsikūrė Mažeikiuose. Tikriausiai Antrojo pasaulinio karo metais Balkevičių šeima apsigyveno Papilėje. Aleksandra Mickevičiūtė-Balkevičienė mirė 1965 m. vasario 4 d., abu su vyru yra palaidoti Papilės kapinėse.

   Atgal
 
Interneto svetainių kūrimas Svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos