Paroda
Šiuo metu Simono Daukanto muziejuje vyksta šiuolaikinio menininko iš Papilės kilusio Mariaus Skudžinsko skulptūrų paroda. Visus labai kviečiame apsilankyti. Kadangi kilo nemažas šaršalas dėl parodos, o tiksliau - dėl vieno, pridedame autoriaus komentarą:
Malonu, kad Lietuvoje dar kyla diskusijų dėl skulptūrų, pvz. tokiu kaip V. Urbonavičiaus „Krantines arka“ ar M. Gaubo „Lietuvaitė“. Noriu paporinti savo mintis.
2020 metais prasidėjus pandemijai, vasarą daug laiko leidau Papilėje. Tėvas buvo Paventy pririšęs ledonešio atneštą Jovarą. Iš to rąsto ir atsirado skulptūra „Paaukota širdis“. Maoriško animacinio stiliaus vertikalioje kompozicijoje dominuoja stilizuoti veidai ir širdis. Veidai tai lyg simboliai, kai mes siekiame tikslo, (džiaugsmas, ryžtas, nepasidavimas) ir iškelta širdis tai tikslas. „Paaukota širdis“ – tai padėka tėvams, gimtam kraštui, kuris brandino, formavo ir išleido kelionėn. Spalvos raudona, mėlyna, balta. Tai tikrai ne rusų spalvos, o Amerikos. Nuo 2014 m. Ukrainos aneksijos palaikau demokratinę Ukrainą.
Vienas mano autografų tai personažas ubikvistas. Ubikvistai (lot. ubique – bet kur, visur) augalai ir gyvūnai, dėl didelio ekologinio valentingumo išplitę toli nuo pirminės savo kilmės vietos. Gali gyventi įvairiomis klimato sąlygomis, įvairaus druskingumo vandenyje, įvairiose buveinėse. Pvz., paprastoji nendrė auga vandenyje ir sausumoje, smėlingame ir molingame dirvožemyje, vilkai gyvena tundroje, spygliuočių ir lapuočių miškuose, stepėse, kalnuose. Ubikvistai taip pat yra pirmuonys, verpėtės, titnagdumbliai, dilgėlės, trikertės žvaginės, pušys, lapės, kiškiai. Vienus mano herojai erzina, kitiems sukelia šypseną. Kaip ir gyvenime, kokios informacijos daugiau turime, tokiu keliu ir einame. Paėmus dilgelę į ranką ji gali kąsti dilginti, turint žolininko žinių ji gali ir gydyti.
Ubikvistas kaip mano herojus atsirado 2001 metais VDA studijų laiku. Čia jungias skulptūra, objekto menas su grafika animacija galima įžvelgti primityviųjų kultūrų stilistiką. Psichologiniame lygmenyje žadina atsigręžti į savo vidinę būseną (kokią informaciją viduje nešiojam). Kas keista, kad vaikai dažniau pozityviai priima mano kūrybą nei dažnesnis suaugęs“.
Paroda veiks dar mėnesį, todėl visus kviečiame apsilankyti.