Prof. Ulrich Urban fortepijono vakaras
Profesorius Ulrich Urban (Vokietija, Leipcigas. Fortepijonas)
Gimė Frankfurte prie Oderio. Studijavo Leipcigo Aukštojoje F.Mendelssohno muzikos mokykloje fortepijoną pas Günter Kootz ir dirigavimą pas Rolf Reuter. Nuo 1969 m. minėtoje mokykloje dirbo dėstytoju. Nuo 1991 m. spec. Fortepijono katedros profesorius.
Jau pirmieji U.Urbano J.S.Bacho įrašai turėjo didžiulį pasisekimą, juos įsigijo daugelis garso įrašų firmų.
Pianistas bendradarbiavo daugiau negu su 40 orkestrų, tame tarpe su Drezdeno Filharmonijos, Leipcigo Gevandhauzo, Berlyno Simfoniniu, Veimaro Valstybiniu. Taip pat su įvairiais Europos, Pietų Afrikos bei daugeliu Vokietijos radijo orkestrų.
Iš 35 jo atliekamų koncertų fortepijonui su orkestru 20 įrašyta įvairiose radijo studijose. Šalia to reikia paminėti dar 160 įrašų, kuriuos naudoja skirtingi radijo laidų transliuotojai.
Kartu su koncertine pianistine veikla U.Urban kartas nuo karto imasi dirigento pareigų. Daugiausia su Vidurio Vokietijos orkestrais.
Ne kartą visuomeninių trasnliuotuojų buvo pristatyti jo įrašyti retai atliekamų autorių, kaip antai, Karlo Filipo Emanuelio Bacho, Jozefo Haydno, Antonino Dvoržako, Hanso Pfitznerio, Makso Regerio, Richardo Strausso kūriniai, taip pat specialiai išleistos Leipcigo Blüthnerio ir Irmlerio instrumentų gamintojų kompaktinės plokštelės.
Minėtina Ulrich Urban iš užmaršties prikelta anglų kompozitoriaus, artimo Siegfrido Wagnerio (Richardo Wagnerio sūnaus) bičiulio Clement Harris (1871-1897) kūryba, - fortepijono ir kamerinės muzikos CD, o taip pat ir šiuolaikinių autorių, - Elizabeth Austin, Erle Ninow, Gernot Grohs, - fortepijono muzikos įrašai.
Pianisto kamerinio ansamblio partnerių tarpe daug iškilių instrumentalistų bei vokalistų, kurių tarpe bene labiausiai minėtinas švedų operos dainininkas Nicolai Gedda.
Ulrich Urban koncertavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Pietų Amerikoje, taip pat ne kartą ne tik kaip atlikėjas, bet ir meistriškumo kursų rengėjas JAV ir Pietų Afrikos Respublikoje.
Jo repertuaras apima visus stilius pradedant J.S.Bacho kūriniais ir daugiausia koncentruojasi ties 19 ir 20 amžių sandūros autorių kūryba.
KONCERTO PROGRAMA
W. A. Mozart. Sonata C-Dur KV 330 22 min
Elizabeth Austin. Puzzle-Préludes ca. 12 '
Richard Wagner. Sonata As-Dur dedikuota Mathilde Wesendonck 9 '
L. v. Beethoven. Sonata f-Moll op. 57 "Appassionata" 24 '
Beje, profesorių lydės ir Lietuvos miestuose lankysis svečias iš Jungtinių Amerikos Valstijų, filosofijos mokslų daktaras, profesorius, buvęs JAV – Vokietijos tarpatlantinės universitetų ir verslo asociacijos prezidentas Gerhard Austin, turintis įdomių sąsajų su Lietuva. Jis yra gimęs Tauragėje, Lietuvoje lankėsi vieną sykį prieš 20 metų kartu su kolega, Mannheimo universiteto profesoriumi, Vilniaus universiteto garbės daktaru Fridolin Scheuerle, kurio stipendininku 1989 m. buvo dabartinis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
G. Austin žmona, - Elizabeth Austin, - kompozitorė, su kurios kūryba klausytojai turės progą susipažinti.
Koncertai Lietuvoje numatyti 2019 m. spalio 18 d. Kėdainių daugiakultūriame centre
spalio 19 d. Paliesiaus dvare
spalio 20 d. Kauno filharmonijoje
spalio 24 d. Klaipėdoje, Prano Domšaičio
galerijoje
spalio 26 d. Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės
muziejuje