Trys mūzos Rūtos Kraujutytės autorinėje parodoje

Menas, dizainas ir fotografija – trys mūzos, papildančios viena kitą, atskriejo į Akmenės krašto muziejų drauge su Rūtos Kraujutytės (Rūta Krau) darbais ir užpildė mažąją parodų salę.
Akmenės krašte pirmuosius savo gyvenimo metus augusi Rūta Kraujutytė yra eksponavusi savo kūrinius skirtinguose pasaulio kampeliuose, tarp jų Venecijoje ir Sidnėjuje, o dabar juos pristato savo tėčio gimtinėje.
Parodoje jus pasitiks antgamtiški „Vizijų“ ir „Atspindžių“ serijos paveikslai, apjungiantys abstrakciją ir simbolizmą, o jų siužetai kilę medituojant. Mišrios – akvarelės ir skaitmeninės dailės technikos kūrinių procesas yra kruopštus ir gali trukti keletą mėnesių.

Antroji parodos dalis – serija „Nematomi“ – tai pasakojimai, viename darbe derinantys fotografiją su piešimu, kur fotoaparato objektyvo dokumentinį kadrą autorė subtiliai sulieja su iš vidaus kilusiu vaizdiniu.

Paskutinis parodos akcentas – dviejuose žemynuose fotoaparatu užfiksuoti „Portretai: suformuoti betone“ nukelia mus į įvairių šalių architektūros paminklus. Nė nepagalvotume, jog betonas yra antra dažniausiai naudojama medžiaga Žemėje, kiekvienam statiniui suteikianti savąjį veidą, kintantį priklausomai nuo šviesos intensyvumo ir kitų aplinkos veiksnių.

Kūrėja Rūta Kraujutytė save pristato taip: „Nuo vaikystės buvau apsupta meno. Pradedant nuo stebėjimo, kaip senelis gamina įspūdingus medžio ir grafinio dizaino kūrinius, baigiant mokslais Kauno dailės gimnazijoje, kuri leido eksperimentuoti su įvairiomis vizualiojo meno šakomis. Tai paskatino įgyti architektūros bakalauro laipsnį, o vėliau kaupti kūrybinę ir gyvenimišką patirtį Danijoje, Kanadoje ir Naujojoje Zelandijoje. Po septynerių metų gyvenimo užsienyje džiaugiuosi, galėdama dalintis savo kūryba gimtinėje. Savo kūryba kviečiu gilintis į Savęs ir Visatos pažinimą. Atgauti tikėjimą savimi ir prisiminti, kad esame ne tik mūsų kūnas. Kviečiu susigrąžinti džiaugsmą, galią ir atsakomybę už savo gyvenimą. Pasirinkti šviesą ir žaisti su ja.“

Parodą lankyti kviečiame nuo liepos 23 d. Susitikimas su menininke vyks liepos 27 d. (šeštadienį) 16 val. Krašto muziejuje.