Projektai

Įgyvendinamas projektas „Judėk, kurk ir būk sveikas“

Akmenės krašto muziejus vykdo bendruomenės sveikatinimo projektą „Judėk, kurk ir būk sveikas“. Jau įvyko šachmatų turnyras Boriso Izenbeko taurei laimėti, interaktyvūs žongliravimo užsiėmimai, Akmenės gamtos ir kultūros parke buvo pravesta fizinių pratimų programa pamoka-treniruotė, muziejaus didžiojoje salėje surengta gongų garsų terapija.

Muziejus vykdo visuomenės sveikatinimo projektą „Judėk, kurk ir būk sveikas“. Rugsėjo 14 d. muziejus kvietė į skambančių dubenėlių ir gongų garsų terapiją su Lina Miciene (Lila Pavani Devi Dasi). Gausus būrys renginio dalyvių muziejaus parodų salėje mėgavosi gongų garsų skleidžiamomis vibracijomis, vaišinosi sveikuoliškomis vaišėmis, išklausė trumpą Linos Micienės paskaitą apie sveiką dvasinę ir fizinę gyvenseną, be to, projekto įgyvendinimo pagalbininkai ir kai kurie renginio dalyviai buvo apdovanoti prizais. Be to, projekto lėšomis buvo nupirkta jogos kilimėlių ir pledų, tad tie dalyviai, kurie neatsinešė savo kilimėlių ir pledų, jais galėjo naudotis šios gongų terapijos ir, žinoma, galės naudotis kitų sveikatinimo renginių metu. Pasak Linos Micienės, ši gongų garsų terapija stimuliuoja gyvybinę energiją, atstato imuninės sistemos balansą, pagerina mąstymo procesą, pagilina kvėpavimą, sinchronizuoja kairiojo ir dešiniojo smegenų pusrutulių veiklą. Be to, tai yra ir pagalbinė priemonė nuo streso, įtampos, migrenos, stuburo skausmų, peršalimo.

„Mūsų aplinkoje egzistuoja gausybė garsų. Jie sukelia įvairias emocijas – džiaugsmo, liūdesio, ramybės ir kt. Garsas persmelkia žmogų ir vibracijomis gali reguliuoti kraujo cirkuliacijos ritmą, sužadinti ar nuraminti nervų sistemą, stimuliuoti vidaus organų veiklą, kvėpavimo ritmą, širdies plakimo dažnį“, – sakė Lina Micienė. Anot jos, Tibeto dubenėliai ir gongas yra senovės muzikos instrumentai, jų garsai pasižymi harmonizavimo efektu. Galingos vibracijos pasiskirsto po žmogaus kūną „masažuodamos“ iš vidaus. Po tokio „masažo“ galima pajausti jėgų, optimizmo ir ramybės antplūdį.
Dainuojančiais dubenimis grojama ramiai per išorinius dubens kraštus braukiant medine, kartais plastikine, piestele. Trinties rezultatas – ilgai trunkantis garsas, užpildytas obertonų. Varijuojant piestelės svoriu arba spaudimo jėga į dubens kraštą galima išgauti įvairias tonacijas. Antras grojimo dubenimis būdas – nestiprus mušimas oda apvyniota piestele. Gimsta šiltas ir stipriai vibruojantis garsas, panašus į varpo skambesį.
Gongų garsų terapijos užsiėmimai susilaukė išskirtinio kraštiečių susidomėjimo, tad buvo vykdomi ir įvairiose Naujosios Akmenės įstaigose. Projekto lėšomis buvo nupirkta jogos kilimėlių ir pledų, kuriuos galės naudoti ir kitų sveikatinimo renginių metu. Po muziejaus remonto (2017-aisiais metais) planuojama tęsti bendradarbiavimą su gongų garsų terapijos propaguotoja L. Miciene ir kviesti pasimėgauti gongų garsais jau atsinaujinusiame muziejuje (artimiausios terapijos preliminari data – 2017 m. sausio 25 d. (trečiadienį) 18 val.).

Gegužės 21 d. Akmenės krašto muziejuje vykusiame šachmatų turnyre Boriso Izenbeko taurei laimėti varžėsi įvairaus amžiaus dalyviai. Patys jauniausieji žaidė šaškėmis. Šachmatų turnyro nugalėtoju tapo Algis Paulikas, o tarp jauniausiųjų šaškininkų – Erikas Marcinkevičius. Akmenės krašto muziejaus direktorė Lionė Stupurienė šachmatų turnyro nugalėtojui įteikė taurę, prizu buvo apdovanotas ir Erikas.

Šachmatų turnyras buvo surengtas neatsitiktinai – Borisas Izenbekas, kurio surinkta dieninių drugelių kolekcija saugoma muziejuje, buvo ne tik drugelių kolekcionierius, bet ir šachmatų mėgėjas.

Po šachmatų turnyro Mindaugas Laukys ir Nerijus Jonutis pakvietė muziejaus lankytojus būti aktyviais dalyviais interaktyvioje pramogoje Fire Poi.Visi norintys galėjo prasimankštinti žongliruodami prie grandinėlių pritvirtintais degančiais kamuoliais – vadinamaisiais Fire Poi. Toks žongliravimas yra ne tik gražus akiai reginys, bet ir kūrybiškas bei aktyvus užsiėmimas, kuris lavina koordinaciją ir yra puiki riešų ir visų rankų sąnarių mankšta. Be to, visi norintys galėjo sužinoti, kaip savarankiškai pasigaminti žongliravimui reikalingus įrankius. Drąsiausieji muziejaus lankytojai entuziastingai žongliravo degančiais, o mažiau pasitikintys savo jėgomis žongliravo nedegančiais „Firepoi“.

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gegužės 24 dieną sukvietė rajono sporto ir sveikatingumo entuziastus į Akmenės gamtos ir kultūros parką, kur drauge paminėjo Tarptautinę šiaurietiškojo ėjimo dieną. Po surengto masinio šiaurietiškojo ėjimo žygio Akmenės gamtos ir kultūros parke vyko pamoka-treniruotė. Jaunimui ir vyresnio amžiaus Akmenės kraštiečiams buvo pravesta fizinių pratimų programa: „Saulės pasveikinimo“ pratimų kompleksas, „5 Tibeto“ pratimai, juosmens, kvėpavimo ir atpalaidavimo pratimai.

Pravesti šią treniruotę Akmenės krašto muziejus pakvietė buvusią kūno kultūros mokytoją–metodininkę Eugeniją Laukienę. Pratimus pirmieji pasišovė atlikti Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 5a klasės mokiniai, prisijungė ir vyresnio amžiaus dalyviai (Akmenės TAU ir Naujosios Akmenės TAU nariai), kurie juokaudami prisistatė 5b klasės mokiniais. Sportinį entuziazmą ir puikią nuotaiką sukūrė ir E. Laukienės pasiūlyta skanduotė, kuri skambėjo taip: „Kas žygiuoja? / Mes žygiuojam. / Ar pavojų jūs nebijot? / Niekada! / Ar Akmenės krašto garbę ginam? / Visada!“ Dar buvo surengtas sveikatingumo žygis maršrutu Akmenės krašto muziejaus – Gamtos ir kultūros parkas – Pragalvio maudykla, kuriame dalyvavo aktyviausieji sveikos gyvensenos propaguotojai.
Po muziejuje vykdomo remonto planuojama ir 2017-aisiais metais kviesti aktyvaus laisvalaikio mėgėjus pasimėgauti gongų garsų terapijomis, naudotis aktyviam laisvalaikiui įsigytu inventoriumi (žaisti stalo žaidimus) ar išbandyti Fire Poi.

Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejus
 
Įmonės kodas 300629754
K. Kasakausko g. 17, LT-85367 Akmenė
Tel. (8 425) 55 075
El. paštas info@akmenesmuziejus.lt
Banko sąskaita paramai: LT30 4010 0433 0020 7271
www.akmenesmuziejus.lt
X